Sklípek Pod Dubňanskou horou

  4 (6 hodnoceni)

  Na kraji obce Mutěnice stojí sklípek, na němž najdete prvky stylu známého architekta Dušana Jurkoviče, jde vždy o velmi osobitý styl, secesní architekturu, výrazně inspirovanou lidovými prvky. Přestože sklípek musel být rekonstruován, aby mohl hostům nabídnout kvalitní ubytování, právě prvky Jurkovičovy architektury byly zachovány – tvar střechy a štítu, zdobení štítu motivem pavích per, dělení oken, barevnost střechy, dřevěných konstrukcí, zábradlí na terasách se čtvercovým motivem, obloukový vstup do vinného sklepa.

  Zde vás obklopí klid a ticho provázené jen zpěvem ptáků. V noci máte jedinečnou možnost sledovat nepřeberné množství hvězd, jejichž svit neruší světelné znečištění jako ve velkých městech, a můžete se těšit na další výjimečný den.


  Číst více

  Vybavení

  • Parkování
  • Pes
  • Vinařství
  • Vinný sklípek
  • Wifi
  Zobrazit veškeré vybavení

  KDE BUDETE BYDLET

  Sklípek nabízí stylové rustikální prostředí, které se promítá i do samotných pokojů. Ty jsou celkem čtyři a vejde se do nich 14 lidí. Pokoje jsou zařízeny jednoduše, dřevěným nábytkem, kvalitní postelí s vysokou zdravotní matrací. Sociální zařízení je v každém pokoji. Sklípek má k dispozici i tři terasy, na kterých můžete relaxovat a vychutnávat si sklenku dobrého vína. Součástí objektu je společenská místnost s krbem a kompletně vybavenou kuchyní v retro stylu se všemi potřebnými spotřebiči. Místnost má prosklenou přední část, z níž si můžete dopřát výhled do okolí. A že je na co se dívat!

  CO TAM MŮŽETE DĚLAT

  Ve stylovém cihlovém sklípku pět metrů pod zemí si můžete vychutnat příjemné chvíle u sklenky dobrého vína. Do sklípku se jde 8 metrů dlouhou chodbou. Protože jste na jižní Moravě, jistě oceníte možnost vinných stezek, které nabízí krásné výhledy na vinohrady i na okolní krajinu. Oblast je vhodná pro pěší i cykloturistiku. Jen pár kilometrů od místa je Baťův kanál, na němž turisty vozí lodě. Cestou se dozvíte mnoho zajímavostí z historie i současnosti kanálu a jeho okolí. My bychom vám doporučovali exkurzi v bylinkovém ráji Sonnetor, kde odhalíte tajemství zrození nálevového sáčku čaje od pěstování bylin až po šálek čaje.

  CO BYSTE JEŠTĚ MĚLI VĚDĚT

  Prostor se skvěle hodí pro soukromé i firemní akce.

  Holdujete-li vínům, využijte možnost řízené degustace.

  Cyklisté mají k dispozici kolárnu pro uschování kol.

  Pronajmout si můžete i společenskou místnost pro 20 lidí, kterou lze i ozvučit.

  Psi a jiní domácí mazlíčci jsou možní za příplatek.

  Další nabídky v této lokalitě

   Rezidence Adalbert

   Apartmány

    Hotel Lotrinský

    Hotely

     Vinařství Václav

     Malé penziony

      Villa Hrušky

      Penziony

       Penzion Hardy

       Penziony