Roubenka Melánka

Roubenka Melánka byla postavena v letech 2014 až 2015 na rozsáhlé zahradě manželů Štenglových jako přesná imitace zdejších historických stavení. Výstavba probíhala pod bedlivým dohledem odborníka na slovo vzatého, pana Luďka Štěpána, významného historika a zakladatele skanzenu Lidových staveb "Veselý Kopec".

Jak to tam chodí

Když k ní s celou rodinou či partou kamarádu přijdete, si určitě všimněte kabřince na horní části štítu se záklopovým prknem, kde je uvedeno Melánie LP 2014. Melánie je jméno dcery majitele, je řeckého původu a v překladu se jedná o „krásnou a temnou“, což na roubenku opravdu pasuje.

Kde budete spát

V přízemí roubenky je umístěna koupelna s toaletou, prostorná kuchyň s jídelním koutem a unikátní funkční kachlovou pecí, za kterou si můžete v chladném počasí zalézt a ohřát se. V patře pak naleznete dvě ložnice – modrý pokoj s manželskou postelí a jednolůžkem, které je možno rozložit na dvoulůžko, a růžový pokoj. Ten je vhodný zejména pro děti. Jedná se o dvoulůžkový pokoj, také s možností přistýlky. V patře se nachází také sociální zařízení.

Co tam můžete dělat

Pobyt si můžete zpříjemnit relaxací ve finské sauně nebo v parní bylinné lázni s názvem Fitodar. Před roubenkou se nachází krásná masivní pergola, která je vybavena mohutným krbem a grilem. Majitelé vám na přání zprostředkují unikátní prohlídku papouščí mini zoo.  V okolí naleznete celou řadu turistických atrakcí. Za zmínku určitě stojí skanzen lidových staveb Veselý Kopec, v letních dnech koupání v zatopených lomech vzdálených pouhé tři kilometry od roubenky nebo můžete vystoupat na vrch Devět skal, který je nejvyšším vrcholem Žďárských vrchů. Pokud se vám nebude chtít vařit, vyrazit můžete do vedlejší vesnice Svobodné Hamry, kde naleznete jednu z nejstarších roubených hospod.

Co byste měli ještě vědět:

  • Volná a neomezená Wifi je samozřejmost
  • Domácí mazlíčci nejsou povoleni
  • Možná donáška potravin
  • Ložní povlečení a ručníky jsou v ceně pobytu

Ocenění

  • Vítěz v kategorii Kouzelné chaloupky 2018 Vítěz v kategorii Kouzelné chaloupky 2018
Veškeré ocenění

Recenze od týmu AP

Loudavým krokem
Loudavým krokem
30/04/2018
Připadali jsme si tu jako v pohádce. Doporučujeme roztopit saunu na 70 stupňů, přidat hodně bylinek a poprosit paní Štenglovou o její palačinky s domácí jahodovou náplní. Budete si připadat jako v sedmém nebi.
Připadali jsme si tu jako v pohádce. Doporučujeme roztopit saunu na 70 stupňů, přidat hodně bylinek a poprosit paní Štenglovou o její palačinky s domácí jahodovou náplní. Budete si připadat jako v sedmém nebi.

Další nabídky v této lokalitě

Líšenský dvůr

Hotely

Roubenka u Lišky

Kouzelné roubenky

Chalupa Sokolík

Kouzelné chalupy

Usedlost U lípy Blatiny

Boutique hotely

Chata Podlesí

Kouzelné chalupy