Penzion Pod Bílou skálou

  4 (7 hodnoceni)

  Vysočina je stále považovaná za trochu opomenutý kraj, který si málokdo spojí s krásnou dovolenou. V Penzionu Pod Bílou skálou se tento zažitý stereotyp rozhodli změnit. Najdete tu příjemné venkovské ubytování, výbornou kuchyň a krásnou přírodu všude okolo. Přijeďte se přesvědčit.

  Vybavení

  Jak to tam chodí

  Penzion leží uprostřed Českomoravské vrchoviny, na úplném okraji obce Křižánky. Dostanete se k němu po mírně hrbolaté cestě okolo rybníka, ale o to vlídnější přivítání na vás bude čekat na místě. Ocitnete se totiž na samotě, nikde žádný ruch, jen klid okolní přírody, šplouchání rybníka a útulné ubytování.

  Kde budete spát

  Máte na výběr z 16 pokojů, některé jsou dvoulůžkové, ale můžete si zvolit i apartmány se 2 ložnicemi, ideální pro rodinu s dětmi. Pokoje jsou zařízeny jednoduše a přitom vkusně. Budou vám sloužit jako skvělý výchozí bod pro výlety, možností je nepřeberně.

  Co tam můžete dělat

  Obrovskou devizou celého penzionu je restaurace - skvělý kuchař, profesionální a navíc moc milý personál. Kuchyně se drží tradiční regionální gastronomie, kterou povyšují moderním pojetím a výběrem prvotřídních surovin na úroveň špičkových restaurací. Pochutnat si můžete i na výborném víně, které pan provozovatel dováží z Itálie a velmi rád Vám ho pomůže sladit k pokrmům.


  Penzion se nachází poblíž několika turistických tras. Můžete se vydat na Devět skal – nejvyšší vrchol Žďárských vrchů, Bílou skálu, přírodní památku Drátník či Čtyři palice, které jsou využívány milovníky horolezectví. V létě můžete vyrazit na kolo, na podzim se vyplatí vzít košík a zkusit štěstí na houbách. V zimě naopak nazujte běžky a vydejte se prozkoumat okolní krajinu. Půjčovna běžek je v plánu přímo v penzionu a nejbližší trasy jsou po celu zimu upravovány.


  Z okna pokoje nejspíš uvidíte na Kyšperský rybník, který je možné využít k rybaření. Dá se v něm chytit kapr, amur, štika nebo okoun. Kdo neholduje chytání ryb, může se projet na loďce, kajaku či skočit šipku z mola a osvěžit se v přírodním koupališti.


  Pro Vaše ratolesti je připraveno dětské hřiště s houpačkami a prolézačkami. Vy si naopak po celodenním výletě odpočiňte v sauně nebo na terase se skleničkou vína nebo výborné grapy. Pokud byste hledali místo na rodinnou oslavu, firemní večírek nebo školení, budete mít k dispozici víceúčelový sál s kapacitou až pro 60 osob a také travnaté hřiště na volejbal, nohejbal nebo minifotbal, které vybízí k pořádání malých turnajů.

  Co byste měli ještě vědět:

  • Wifi k dispozici
  • Dá se platit kartou
  • Snídaně za příplatek
  • Domácí mazlíčci vítáni v jedné části penzionu

  Další nabídky v této lokalitě

   Hotel Sladovna

   Hotely

    Chalupa Za Humny

    Kouzelné chalupy

     Hotel Aplaus

     Hotely

      Roubenka Melánka

      Kouzelné chalupy

       Chateau Hostačov

       Hotely