Krásná Samota

Na půli cesty mezi Lužickými horami a národním parkem České Švýcarsko se lehce zatouláte až na Krásnou Samotu. Zvenku spíše rodinný dům, uvnitř ale komfortní chalupa, kde interiéru dominují použité přírodní materiály, především hliněné omítky. Ty ocení nejen astmatici, alergici a lidé s respiračními problémy, ale každý, kdo miluje přírodu.

Jak to tam chodí

Na Krásné Samotě rádi přivítají rodiny s dětmi, páry, skupiny i sólo cestovatele a romantiky. I když tu najdete boží klid a odpočinek v ústraní, osamoceně se tu cítit rozhodně nebudete. Máte na výběr široké spektrum možností, jak tu strávit čas, ať už se rozhodnete zůstat v areálu nebo vyrazit na výlety po okolí. Podávány jsou bohaté, ale vegetariánské snídaně formou bufetu, od čerstvého pečiva a sladkých koláčů, přes ovoce a zeleninu až po sýry, vejce, müsli nebo jogurty a kaše. Kvalitní káva je zajištěna z nedaleké kavárny Bohemian Coffee House.

Kde budete spát

Kapacita penzionu pojme až 17 lidí a vybrat si můžete ze čtyř apartmánů. Ten největší ubytuje maximálně 7 lidí, druhý až 6 lidí. Oba mají svou vlastní plně vybavenou kuchyňku, obývací část a koupelnu. V patře potom najdete spaní v tradičním japonském stylu a to na rohožích tatami, kde si o kvalitním spánku už nemusíte jen nechat zdát. Další apartmán už je pouze dvoulůžkový s klasickou manželskou postelí, také doplněný malým kuchyňským koutem. Čtvrtý pokoj je pak novomanželské apartmá s velkou postelí i koupelnou. V kuchyňském koutku si tu ale jen uvaříte čaj nebo opečete toasty.

Co tam můžete dělat

Hostům je v ceně ubytování k dispozici velký sál v podkroví, kde se často vedou lekce jógy, ale je tady i dětský koutek a prostor je dobře využitelný jak pro kreativní činnosti, tak i pro svatby a oslavy. V přízemí najdete velkou společenskou místnost s otevřeným krbem a kuchyň, kde se podávají snídaně a kterou můžete kdykoliv využít pro společné vaření.


Pro odpočinek nebo regeneraci po sportu využijte finskou saunu s útulnou relax zónou. Na venkovním pozemku najdete hřiště i rybníček ke koupání, ohniště a posezení pod zastřešenou pergolou pro dlouhé letní večery. K výletům po okolí lákají mnohé cyklostezky, ale i pěší trasy po národním parku České Švýcarsko a oblasti Labských pískovců. 

Co byste měli ještě vědět

  • K dispozici je také lyžárna nebo v létě kolárna
  • Parkování zdarma na oploceném pozemku
  • Wellness se platí zvlášť, objednat lze i masáž
  • Hosté se mohou zúčastnit ranní lekce jógy

Další nabídky v této lokalitě

Chata u Jezera

Kouzelné chalupy

Soví Újezd

Kouzelné chalupy

Hotel Kleis

Boutique hotely

Na Stodolci

Penziony

Aparthotel Lípa

Hotely