Kovářova kobyla

Jsme malá venkovská hospůdka pro nespěchající. Důraz klademe na čerstvost a kvalitu surovin. Vaříme poctivě a v malém. Přijďte se k nám rozsedět 

Restauraci Kovářova kobyla otevřely majitelky Olga s Lenkou v rámci penzionu Kovárna, kousek od Adršpašských skal. V okolí není moc podniků, kde se dobře najíst, takže za nás je tahle restaurace přesně tím místem, které zde chybělo. Navíc když tu ještě tak výborně vaří.   

Pokud se ubytujete v penzionu, den můžete začít snídaní v podobě nachystaného koše až na pokoj se všemi dobrotami, jenž vám restaurace nachystá. Dopřát si tak můžete čerstvé pečivo, uzeniny nebo třeba marmelády přímo od paní majitelky Lenky.

Menu se mění dle sezóny, ale hlavní důraz zde šéfkuchař Otakar klade na maso a steaky. Zásadně nespolupracují s velkochovy. Maso jim dodává Ekofarma Bošina, která hospodaří jen co by kamenem dohodil přes kopec ve Vernéřovicích. Kuřata odebírají v Rašovicích, med od zdoňovského včelaře, sýry a mléčné výrobky od Menčíků ze Šonova. Celkově se snaží podporovat malé farmáře a výrobce a my za to tleskáme. 

Milovníci piva budou nadšení, že na čepu najdou světlý ležák Opat z Broumovského pivovaru, milovníci kávy pak můžou ochutnat Prachatickou kávu Nebe/Sky. A co by to bylo espresso bez dezertu? Majitelky jsou milovnicemi tiramisu, které připravují jak jinak, než dle sezony, a tak můžete ochutnat jahodysu, borůvkysu nebo třeba višněsu.

Vybavení

Co tam můžete dělat?

Hospůdka má kapacitu pouze 26 míst, takže rozhodně doporučujeme udělat si rezervaci. V létě navíc můžete posedět ještě na terase za domem. V zahradě, která bere dech. Večeře při západu slunce s vaší drahou polovičkou… no není to romantika? A až budete odfukovat po vydatné večeři, půjčte si deku a lehněte si do trávy. Určitě vám hezky slehne. Děti si zatím mohou pohrát na pískovišti, klouzačkách a „prolejzačkách“ před restaurací. 

Co byste ještě měli vědět?

  • Platba je možná i kartou
  • S ohledem na obsazenost restaurace doporučujeme rezervaci 
  • Využijte i možnost ubytování v penzionu vedle

Další nabídky v této lokalitě

Kozí chlívek

Penziony

U Ceďora

Kouzelné roubenky

Hotelový komplex PECR

Hotely

Stylové Apartmány Bystré

Apartmány

Chata Hradečanka a Jeřabinka

Boutique hotely