Hotel Ještěd

Nejkrásnější jsou rána s inverzí, kdy snídáte a díváte se na moře z mraků, nad kterými svítí slunce a vykukují vrcholky našich nejvyšších kopců. V tu chvíli se všechny problémy světa zdají daleko, nic není důležité, jen žít, dýchat, pít kávu… a dát si pozor, aby ostatní nevyjedli štrúdl… Daleko pravděpodobnější však je, že tu zažijete mlhu, přes kterou neuvidíte ani vlastní nataženou ruku. I tak vás ale čeká zážitek. S mlhou za oknem a větrem kolem ještědské věže snadno v hotelovém pokoji získáte pocit, že letíte vesmírnou lodí do jiné galaxie.

Cena od1900 Kč Pokoj /noc

Vybavení

  • Domácí mazlíčci vítáni
  • Kavárna
  • Luxusní postel
  • Parkování
  • Restaurace
  • Wifi
Zobrazit veškeré vybavení

Jak to tam chodí

Velká restaurace, která je v sezóně vyhledávaná především turisty, má otevřeno každý den v roce s jedinou výjimkou, kterou je Štědrý den. Vyjma tohoto dne tu návštěvníci nikdy nenarazí na zavřené dveře. Pro hotelové hosty kuchaři chystají vynikající večeře ze speciálního menu. Dlouhou a výbornou snídani vynechá málokdo. A i kdyby někdo pospíchal pryč, vybaví ho na cestu třeba připraveným balíčkem. Nemusíte se ale bát, že by vám připomínal doby dětských táborů - chleba a taveňák. Naopak, balíček bude  vypadat, jako když odcházíte z bistra s čerstvou snídaní. 

Kde budete spát

Největším zážitkem na Ještědu je večer a noc. Právě proto většina hostů přijíždí na jednu noc – večer utichá denní ruch, turisté odjíždějí a vy si můžete užít toto výjimečné místo téměř sami. Hotel je překvapivě malý, pouze 12 původních pokojů a Apartmá. Společným rysem většiny pokojů je zvýšená postel, ze které i v leže uvidíte z okna. Každý pokoj má netypický lichoběžný půdorys a jednu sešikmenou stěnu s podlouhlými okny, tak jak je na Ještědu jistě znáte. K původním pokojům před lety přibylo dalších 8 v kategorii economy se společnou koupelnou na chodbě – vhodné především pro zaryté turisty. 

Co tam můžete dělat

Kdo by neznal jednu z hlavních dominant severních Čech, ikonickou stavbu televizního vysílače na hoře Ještěd. Denně tudy proudí stovky turistů, aby se mohli pokochat kouzelným výhledem, který hora nabízí. Tedy za předpokladu, že vychytáte hezké počasí. A co byste mohli na Ještědu dělat, je celkem jasné. Objevovat krásy českých hor, odpočívat, dopřávat si skvělý gurmánský zážitek… Zkrátka strávit noc nad oblaky. Alespoň jednou zažít Ještěd se vším všudy. Za návštěvu každopádně stojí přilehlá města jako je Jablonec nad Nisou nebo Liberec.


Co byste ještě měli vědět

  • Snídani mají všichni hosté v ceně pokoje
  • Pejsky vezměte klidně s sebou za drobný poplatek
  • Ubytovaní hoteloví hosté parkují zdarma, u ostatních návštěvníků je parkoviště zpoplatněno 
  • K wifi se tu také připojíteDalší nabídky v této lokalitě

Wellness Hotel Fénix

Hotely

Chalet Bedřichov

Kouzelné chalupy

Treehouse Resort Ralsko

Glamour camping

Pytloun Grand Hotel Imperial

Hotely

Chalupa s přívlastkem

Kouzelné chalupy