Gašperov mlyn

Na konci vesnice Batizovice, přímo pod vrcholy Vysokých Tater, nedaleko luk a lesů, leží stoletý mlýn, který před pár lety prošel zdařilou rekonstrukcí. Má starodávnou až pohádkovou atmosféru. Zvenku připomíná perníkovou chaloupku, uvnitř je zase plnáý nástěnných a stropních maleb od akademického malíře Mariána Čižmárika. Síla vody a  ohně, aneb tradice mlynářského řemesla a zpracování lnu je cítit na  každém kroku. 

Vybavení

 • Luxusní postel
 • Lyžování
 • Parkování
 • Pes
 • Restaurace
 • Wifi
Zobrazit veškeré vybavení

Jak to tam chodí

Tím nejlepším, co Gašperov mlýn nabízí, je rozhodně tamní kuchyně. V restauraci sice nenajdete klasické menu á la carte, zato si můžete dopřát exkluzivní degustační  menu. To většinou  sestává z osmi až deseti chodů. Možná teď některé nedočkavce nepotěšíme, ale přesný výčet pokrmů není dopředu znám. Menu totiž kuchaři mění každý den v závislosti na dostupných surovinách. Kulinářský tým Gašperova mlýna klade důraz na poctivou slovenskou kuchyni, kvalitní suroviny, vyváženou chuť a dokonalý vzhled jídla. K jednotlivým chodům someliéři párují vhodná vína od slovenských producentů, kteří stále častěji obsazují přední místa světových vinařských žebříčků.

Kde budete spát

Gašperov mlýn je primárně určen pouze pro dospělé. S dětmi sem samozřejmě dorazit můžete, nikdo jim sem striktně vstup nezakáže, ubytování pro ně však není uzpůsobeno. Celkově Gašperov mlýn disponuje čtyřmi pokoji. První, myslivecký pokoj, je vybaven nábytkem kopírujícím domy rolníků v podtatranských obcích. Vejdou se sem pohodlně tři lidi, pro čtvrtého je možnost připravit přistýlku. Pokoje čtyřech ročních obdobích a proutkařský jsou vhodné především pro páry, nachází se v nich vždy pouze jedna manželská postel. Poslední, čtvrtý pokoj, je apartmán pro čtyři osoby s plně vybaveným kuchyňským koutem. Všechny pokoje mají samozřejmě soukromou koupelnu se sprchou, toaletou a veškerými toaletními potřebami. Apartmán má navíc ještě oproti ostatním ložnicím v koupelně pračku a také balkon.

Co tam můžete dělat

Co  byste mohli dělat v  Gašperově mlýně? Odpočívat! Uvelebte se do soukromého wellness, kde nechte své tělo prohřát v parní nebo finské sauně, infrasauně nebo se naložte do vířivky. Příjemné prostředí, vůně bylinek a relaxační hudba navodí tu správnou  atmosféru, kterou podpoří ještě fakt, že ve spa budete sami a nebudou vás rušit ostatní hosté. To, co nesmírně oceňujeme, je nabídka ručně tkaných prostěradel z pravého lnu, které vyráběly místní ženy přibližně před šedesáti lety. Ve zbylém čase se projděte po slovenských lesích, zda nenajdete nějaké houby, v létě vyrazte na kolo nebo nazujte pohorky a vydejte se na celodenní tůru. S trasou se poraďte ve mlýně, rádi vám naplánují celý výlet. V zimě naopak popadněte běžky, protože přímo nad Gašperovým mlýnem vede běžkařská trať.

Co byste ještě měli vědět

 • Čtyřnohé miláčky vezměte klidně s sebou
 • Wifi připojení tu je samozřejmě  k dispozici
 • Zaparkovat můžete přímo u mlýna
 • Na degustační menu buďte prosím dochvilní. Jednotlivé pokrmy mají kuchaři přesně rozplánované
 • V neděli a pondělí je restaurace zavřená

Slovo majitele

Slavomíra Raškovič
08/10/2019
Ak ste gurmáni, ktorí v každej svojej cestovateľskej destinácii vyhľadávajú zaujímavé reštaurácie ponúkajúce degustačné menu, Gašperov mlyn je to pravé pre vás. Popri tom si urobte výlet do Tatier alebo sa zrelaxujte v našej wellness zóne a užite si dokonalú romantiku so svojou polovičkou. Tešíme sa na Vás!
Ak ste gurmáni, ktorí v každej svojej cestovateľskej destinácii vyhľadávajú zaujímavé reštaurácie ponúkajúce degustačné menu, Gašperov mlyn je to pravé pre vás. Popri tom si urobte výlet do Tatier alebo sa zrelaxujte v našej wellness zóne a užite si dokonalú romantiku so svojou polovičkou. Tešíme sa na Vás!

Další nabídky v této lokalitě

Chalet Lomnica

Kouzelné chalupy

Grand Hotel Kempinski High Tatras

Upper Class

PanoraMic Mountain Residence

Malé penziony

Hotel Rotunda

Hotely

Nordik 1496

Kouzelné chalupy