Chateau Kotěra

Před více než sto let postavil známý český architekt Jan Kotěra pro cukrovarnickou rodinu Mandelíků zámek v malé vesničce Ratboř u Kolína. Během okupace se rodina musela ze zámku odstěhovat a po válce zde byla téměř 50 let škola. Dům trpěl. Naštěstí jej na přelomu století nechali noví majitelé zrekonstruovat. Zámek zachránili a vytvořili oázu pro náročné hosty, kteří se zde cítí jako v ráji.


Rekonstrukce zámku dodala původní, prvorepublikové kouzlo. Kotěra, který je podepsán například i pod Trmalovou vilou či Vršovickou vodárnou v Praze, navrhl veškeré doplňky, jako jsou dveře, mříže či svítidla. Nyní jsou místnosti vybavené dobovým mobiliářem nebo jeho napodobeninami.


Ale tím ještě majitelé neskončili. Rozsáhlými úpravami prošel i park, přibyla kašna. To vše proto, aby hosté získali nezapomenutelný zážitek.


KDE BUDETE SPÁT

Můžete si vybrat z 19 pokojů v zámecké budově. Každý pokoj vypadá trošku jinak, všechny však jsou vybaveny buď historickým nábytkem (kubistickýma modernistickým),nebo jeho zdatnými napodobeninami. Interiér pokojů, jakož i celého hotelu, se vyznačuje umělecky a řemeslně náročným provedením. Zajímavý je pohled do koupelen, kde se mísí starý nábytek s moderním koupelnovým vybavením. Zámek připomíná bývalá panská sídla a každý host si tak bude připadat jako příslušník vyšší společenské třídy. Interesantní ubytování nabízí i bývalý skleník, jehož součástí je přístavba, takzvaná oranžérie, kde je nyní 17 zcela moderně zařízené pokoje.  


CO TAM MŮŽETE DĚLAT

Namístě terasy vyrostla během rekonstrukce restaurace, která je ve stylu art deco, která pravidelně bojuje na předních příčkách Mauerova výběru mezi těmi nejlepšími restauracemi v Čechách. Ochutnat zde můžete středomořskou a francouzskou kuchyni doplněnou o sezónní speciality. Až se občerstvíte, vyrazte na některý z výletů po okolí. Cílem vaší cesty může být turistů plná Kutná Hora se svými památkami zapsanými na seznamu UNESCO, empírový poklad Kačina, pohádkové Žleby. Po namáhavém dni se vám pak Chateau Kotěra bude zdát jako oáza, kde se zastavil čas. 


Co byste ještě měli vědět:

Návštěva hotelu je jako návštěva umělecké galerie – setkáte se s díly významných architektů a umělců působících na začátku 20. století.

Nechybí tu ani masáže, sauna, venkovní bazén, tenis, pétanque nebo další aktivity na míru. 

Servírovaná snídaně, na čas který si určíte, vám připraví teplé pečivo.

V zámku můžete uspořádat i svatbu, zaměstnanci vám rádi pomohou s organizací.

Místo je vhodné pro firemní večírky a další akce.


O Chateau Kotěra jsme také napsali:

Život na zámku s prvorepublikovou atmosférou


Chcete mít informace o nových kouzelných místech a novinkách z první ruky?