Chalúpka Borové

Kouzelné místo na Slovensku

Pod lesem na konci dědiny, v jednom z nejmalebnějších koutů Slovenska, najdete tradiční chaloupku Borové. Nejde o žádnou rekonstrukci historické chalupy, ale o kompletně novou stavbu. Od počátku bylo hlavním záměrem majitelů vybudovat zdravé stavení ve zdravém prostředí, a to se zachováním tradiční horské architektury.

Jak to tam chodí

Chalupa je postavena po vzoru tradičních slovenských roubenek výhradně z přírodních materiálů. Základ tvoří srubová konstrukce z masivních smrkových trámů, střechu pokrývá dubový šindel a k izolaci byla použita ovčí vlna a konopí. Vytápění celého objektu zajišťuje velká kachlová pec, která je srdcem chalupy a zdrojem příjemného sálavého tepla ve společenské místnosti. Objekt se pronajímá celý, a to minimálně na 4 noci.

Kde budete spát

Chalupa disponuje čtyřmi ložnicemi a ubytuje se zde maximálně 8 hostů. Dolní místnost tvoří perfektně vybavená kuchyně, kde upečete třeba i bábovku, jídelní prostor a společný obývák. Nepřehlédnutelnou dominantou je kachlová červená pec, která kromě tepla vytváří i horskou útulnost. K dispozici jsou také tři koupelny, kde najdete jak sprchový kout, tak i klasickou vanu na nožičkách. Vše v kvalitním dřevě a přírodních tónech.

Co tam můžete dělat

Chaloupka Borové se nachází v těsné blízkosti Tatranského národního parku, konkrétně v oblasti Západní Tatry – Roháče. Opravdovým benefitem tohoto místa je tak dechberoucí výhled se zasněženými vrcholky hor. Tím se ostatně můžete kochat i na prostorné terase, kde se dá sedět s přáteli nebo grilovat. Okolní příroda nabízí nespočet možností letních i zimních aktivit. Ať už chcete prožít aktivní dovolenou nebo jen hledáte klidné místo v přírodě na oddych, Chalúpka Borové je tím pravým místem.

Co byste měli ještě vědět

  • Parkovat se dá hned u objektu.
  • Během letních prázdnin a o Vánocích je minimální doba pronájmu 7 nocí (od soboty do soboty).
  • Mimo tahle období je minimální doba pronájmu 4 noci.
  • Domácí mazlíčky nechte doma.


Ocenění

  • Vítěz v kategorii Kouzelná místa na Slovensku 2019 Vítěz v kategorii Kouzelná místa na Slovensku 2019
Veškeré ocenění

Další nabídky v této lokalitě

Hotel Rotunda

Boutique hotely

Stará Izba

Kouzelné roubenky

Grand Hotel Kempinski High Tatras

Upper Class

Chata Kamenie

Kouzelné chalupy

Hotel Pošta

Boutique hotely