Chalupa Památka

Dárkový voucher Místo akceptuje dárkové vouchery

Vesničky na Vysočině jsou plné kouzelných dobových stavení, která v sobě ukrývají neuvěřitelnou atmosféru. A jednou takovou jsou Daňkovice v údolí Žďárských vrchů, kde stojí památkově chráněná chalupa s číslem popisným 47. Předurčuje ji to k tomu, aby ve své prostotě stála po další staletí. Třicet let byla opuštěná, ale teď praská ve švech. Buďte jedním z jejich dalších dočasných obyvatel. 

Vybavení

  • Domácí mazlíčci vítáni
  • Luxusní postel
  • Lyžování
  • Parkování
  • Vana
  • Wifi
Zobrazit veškeré vybavení

Jak to tam chodí

Chalupa je skvělým prostorem pro strávení společných chvil s celou vaši rodinou a přáteli. Zařízení je moderní, avšak v souladu s historickým rázem chalupy. Dominantou prostoru je společná sednice v přízemí se sedačkou, plně vybavenou kuchyní včetně kapslového kávovaru a krásnými funkčními kamny, na kterých můžete uvařit společnou večeři nebo v peci dokonce připravit domácí chléb. Podle nás ale uděláte nejlépe, když si za ně zalezete s horkým čajem a knížkou.

Kde budete spát

Celková kapacita chalupy je 15 osob, v případě potřeby je možné dodat dvě skládací dětské postýlky a kolébku. V přízemí je umístěn dvoulůžkový pokoj a světnice s jedním lůžkem. Hlavní ložnice jsou poté v podkroví (dva pokoje po čtyřech lůžkách). Součástí pokojů jsou pohodlné postele s kvalitními matracemi, sedačka a vždy samostatná koupelna se sprchou. Podkrovní pokoje v sobě navíc ukrývají malý poklad ve formě otevřeného patra, které si zamilují hlavně vaši děti. Další osoby se mohou vyspat na rozkládacích matracích nebo přímo za pecí.

Co tam můžete dělat

Ačkoliv by se mohlo zdát, že absence zahrady bude na obtíž, okolí Chalupy Památka nabízí nepřeberné množství letních, ale i zimních aktivit. Pešky se můžete vydat na Devět skal, do skalního města Toulovcovy Maštale nebo třeba k pramenům řeky Svratky. Za památkami se vyplatí zajet na hrad Pernštej nebo na zámek Litomyšl. Ale také nemusíte vůbec nikam daleko, jen sáhněte po košíku a vyrazte z chalupy do lesa sbírat houby. Součástí chalupy je však terasa s posezením a grilem, ideální pro dlouhé letní večery. Večery můžete ale strávit i hraním deskových her, kterých je v chaloupce k dispozici celá řada.

Co byste měli ještě vědět

V okolí najdete obchod a skvělou restauraci, kam raději doporučujeme udělat rezervaci. Mají stále plno

Pro děti je nachystaná truhla plná hraček

Pobyt se zvířaty není možný

Parkovat můžete přímo u chalupy

K wifi se tu také připojíte

Slovo majitele

Majitel
11/11/2019
Přijeďte si užít krásy přírody v samotném srdci Vysočiny. Přivítá Vás chaloupka, která tu už stojí po staletí. V citlivě zrekonstruovaném objektu, který získal prestižní ocenění Památka roku 2018 Vám nebude nic scházet.
Přijeďte si užít krásy přírody v samotném srdci Vysočiny. Přivítá Vás chaloupka, která tu už stojí po staletí. V citlivě zrekonstruovaném objektu, který získal prestižní ocenění Památka roku 2018 Vám nebude nic scházet.

Další nabídky v této lokalitě

Chata Podlesí

Kouzelné chalupy

Roubenka Flora

Kouzelné roubenky

Chalupa Sokolík

Kouzelné chalupy

Ševcovský domek Svojanov

Kouzelné chalupy

Chata Jestřáb

Kouzelné chalupy