Chalupa Kulíšek

Chalupa Kulíšek získala své jméno podle nejmenší evropské, a také chráněné, sovy, Kulíška nejmenšího, který se vyskytuje v obci Strážné, kde se samotná chalupa nachází. A tu nenajdete nikde jinde, než v srdci Krkonošského národního parku. Třeba se na vás štěstí usměje a vy Kulíška spatříte.

Jak to tam chodí

Pro společné chvilky na chalupě vám bude sloužit světnice s prostornou a plně vybavenou kuchyní a jídelna, abyste měli kde všichni po ránu snídat. Pro večerní chvilky najdete v sednici i pohodlné gauče a krásnou kachlovou pec, kde se můžete v zimě ohřívat. Na chalupě si samozřejmě můžete vařit sami, jak se vám zlíbí, ale pokud by se vám do toho přeci jen nechtělo, v okolí je spoustu restaurací, kam můžete přes den zaskočit na něco dobrého k snědku.

Kde budete spát

Chalupa pro vás bude kouzelná, když na ni vyrazíte všichni, společně i s vašimi dětmi. Vejde se vás pohodlně deset a kdyby se náhodou děti rozhodly vzít i své kamarády, tak další čtyři se vyspí přímo pod střechou. Vy tak budete mít své soukromí a děti si užijí to pravé dobrodružství o samotě. Na chalupu také připadají dvě prostorné koupelny s vanou i sprchovým koutem a dvě samostatné toalety.

Co tam můžete dělat

Krkonoše milujeme ať je léto nebo zima. V létě můžete vyrazit například na rozhlednu Hnědý vrch nebo Přední Žalý, odkud budete mít skvělý výhled na váš případný další výlet, a to nejvyšší horu republiky, Sněžku. Pokud si budete chtít trochu zalenošit na chalupě, můžete si zahrát pétanque, frisbee, badminton a děti se můžou vyřádit na pískovišti nebo houpačce. Teplé letní večery doslova vybízí k posezení venku na zahradě, kde můžete opékat špekáčky u ohniště nebo využít zahradní gril.

V zimě zase naopak popadněte lyže a snowboardy, protože pouhých 50 metrů od chalupy je sjezdovka. Mnozí rodiče určitě ocení lyžařskou školku pro děti a budou si tak moct na chvilku odpočinout se svařákem pod svahem.

Co byste měli ještě vědět

  • V zimě si můžete zatopit centrálně podlahovým vytápěním nebo i v kamnech
  • U chalupy pohodlně zaparkují 2-4 auta
  • Domácí mazlíčky musíte bohužel nechat doma
  • Celá chalupa je nekuřácká

Další nabídky v této lokalitě

Residence Grand

Apartmány

Chalupa Mlýn

Kouzelné roubenky

Amenity Resort Špindlerův Mlýn

Hotely

Chata Buffalo

Penziony

Resort Sv. František, Erlebachova bouda

Hotely