Augustine, a Luxury Collection Hotel, Prague

Jeden z nejnovějších pětihvězdičkových hotelů v Praze, který doslova uchvátí svou atmosférou. Sídlí totiž v 7 historických budovách, z nichž nejvýznamnější je augustiniánský klášter sv. Tomáše ze 13. století, po kterém je hotel pojmenovaný. Celý komplex prošel v roce 2009 kompletní rekonstrukcí. Ta se povedla – protože hosté zde mají všechno pohodlí, které potřebují, ale historické prvky budov, například klenuté stropy a původní dveře, zůstaly zachovány. Z oken pokojů je nádherný výhled nejen na Prahu a Pražský hrad, ale i na přilehlý kostel, který doposud slouží mnichům k modlitbám. V odlehlé, samostatné části kláštera totiž stále žije několik praktikujících mnichů. Zájemci se mohou zúčastnit exkluzivní prohlídky velkolepé klášterní knihovny.

Máme pro vás tajný tip – hotel má jeden atypický apartmán ve věži, který je možné pronajmout si na romantickou degustační večeři (přestože hotel tuto službu nikde neinzeruje).Číst více

Vybavení

KDE BUDETE SPÁT

Hotel má prostorné, individuálně zařízené pokoje a apartmá, a to hned v 10 kategoriích. Vyzdobené jsou doplňky inspirovanými českým kubismem počátku 20. století. Nejluxusnějším je prezidentské apartmá, které má závratných 149 metrů čtverečních a nabízí nádherný výhled na Pražský hrad, má vlastní samostatný kuchyňský kout, jídelnu, luxusně zařízený obývací pokoj, vkusně navrženou studovnu, šatnu, prostornou koupelnu. Ale všechny pokoje jsou krásné, čisté, prostorné a s nádhernou bílou postelí, ve které je radost spočinout.

CO TAM BUDETE DĚLAT

Rozhodně doporučujeme zkusit místní kuchyni, která klade důraz na původ surovin a moderní přístupy a způsobí vám jedinečný kulinářský zážitek. Pochutnat si můžete buď v jedinečném prostředí Augustine Restaurant (v létě rozhodně oceníte posezení na venkovní zahrádce ve vnitrobloku, jež je prostě dokonalá) , nebo ve Refectory Baru 1887. V restauraci je každý čtvrtek grilování podle šéfkuchaře Marka Fichtnera, přes léto si dobroty můžete vychutnat za zvuků jazzu v podání Terezy Krippnerové & The Masters.

Nebudete-li si chtít vytvářet program sami, svěřte se do rukou concierge týmu, který vám představí Prahu v celé její kráse. Ukáže vám nejen světoznámé pamětihodnosti, ale také odhalí i méně známé klenoty.Až se vrátíte z procházky, odpočiňte si v místních malých lázních, kde jsou procedury inspirovány prastarými postupy mnichů augustiniánského řádu. Doporučujeme vyzkoušet zejména rituál se Svatotomášským pivem. Pro aktivní odpočinek tu pak je hotelové fitness.

CO BYSTE MĚLI JEŠTĚ VĚDĚT

Pro soukromé i firemní účely si můžete pronajmout jednu z pěti konferenčních místností.
Internet je ve všech pokojích a veřejných prostorách zdarma.
Speciálně školený tým vám pomůže i s přípravou svatby v těchto unikátních historických prostorách.
S porotcem kuchařské soutěže MasterChef Markem Fichtnerem se můžete zúčastnit kurzu vaření.
Personál hovoří 8 jazyky.
Domácí zvířata jsou povolena na požádání za případný poplatek.

Augustine, a Luxury Collection Hotel, Prague

Letenská 12/33
118 00, Praha 1
Česká republika

Další nabídky v této lokalitě

OLD ROYAL POST APARTMENTS

Hotely

Design Hotel Neruda

Boutique hotely

House of Music

Apartmány

Aria Hotel Prague

Upper Class

Art Hotel Praha

Hotely