Art Deco Imperial Hotel

  5 (0 hodnoceni)

  Legendární art deco hotel v srdci Prahy s tradicí od roku 1914

  Art Deco Imperial Hotel byl postaven v letech 1913 – 1914 stavitelem Jaroslavem Benediktem na zakázku významného pražského hoteliéra Jana Koláře. Exteriéry ve stylu Art Deco s kubistickými prvky byly doplněny pozdně secesní mozaikovou výzdobou interiérů podle návrhů prof. Jana Beneše.

  Po mnohaleté nákladné rekonstrukci a rozsáhlých restaurátorských pracích se tento architektonický klenot opět představil veřejnosti, pro kterou byl po dlouhá desetiletí uzavřen.

  Art Deco Imperial hotel nabízí 126 prostorných pokojů s podmanivou atmosféru první republiky. Použité materiály jako mramor, masivní dřevo a drahé textilie umocňují unikátní atmosféru historické budovy, ve které se snoubí komfort s nejmodernějšími technologiemi. Prostorné pokoje jsou luxusně zařízeny stylovým kubistickým nábytkem, televizemi, internetem, mramorovými koupelnami s vyhřívanými podlahami a zrcadly.    

  Hosté mohou relaxovat v hotelovém fitness a wellness centru.

  Restaurace Café Imperial šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha je v současnosti jednou z nejproslulejších a nejoblíbenějších tradičních kaváren v Praze s více než 100letou tradicí. Navštěvovaly ji takové osobnosti jako spisovatel Franz Kafka, skladatel Leoš Janáček a mnoho dalších prominentních hostů.

  Originální secesní keramické dekorace na stěnách a mozaikové stropy z roku 1914 vytvářejí podmanivou atmosféru, umocněnou velkými okny s výhledem na pulzující ulice Prahy. 

  Zažijte neopakovatelné “genius loci” s nádechem první republiky.


  Číst více

  Vybavení

  • Luxusní postel
  • Parkování
  • Restaurace
  • Wifi
  Zobrazit veškeré vybavení
  Art Deco Imperial Hotel
  Na Poříčí 15
  110 00, Praha 1
  Česká republika

  Další nabídky v této lokalitě

   Smetana Hotel

   Hotely

    House of Music

    Apartmány

     The Emerald

     Apartmány

      Art Hotel Praha

      Hotely

       Cosmopolitan Hotel Prague

       Upper Class