11/06/2018

Prázdniny na chalupě

Když se chcete na chvíli ztratit ze světa, vrátit se ke kořenům, užít si přírodu, ale zároveň se neunudit k smrti, apartmány Červený Dvůr v Blanském lese jsou skvělou základnou. 


Jestli vás nebaví zenové pobyty spojené s detoxem, jógou a meditací, ale přesto cítíte, že potřebujete na chvíli utéct z běžného života a znovu najít svoje vnitřní dítě, ozvěte se panu Šimečkovi. Společně s manželkou provozuje už přes deset let apartmány Červený Dvůr. Nenechte se zmást slovem apartmány, které totiž ve skutečnosti vypadají v podstatě jako babiččina chalupa, kam jste jako malí jezdili na prázdniny. Vybavená kuchyně z dubového dřeva, poctivá podlaha z velkých trámů, postele jako z pohádky. Jen mýt se nemusíte u studny, ale ve voňavé moderní koupelně.

Karel Šimeček je původně dřevorubec, což je pro mě důvod k obdivu samo o sobě. Práce se dřevem je mu však blízká ve všech směrech - velkou část chalup i dřevěnou společenskou a relaxační místnost, která je k dispozici všem třem apartmánům, tak dělal vlastníma rukama. On vám možná bude připadat trochu tichý, ale jestli toužíte si povídat a třeba se o tomhle místě, jeho okolí i nejrůznějších zákulisních pikanteriích dovědět trochu víc, rozhodně se dejte do řeči s jeho manželkou, která vám tu ráno připraví pořádnou snídani i kávu.

Je strašně sympatické, jak věrnou domácí atmosféru tu tihle dva dokázali vytvořit. Je úžasné, že si ani jeden z nich na nic nehraje, snaží se, aby sem jezdili jen takoví hosté, s nimiž si budou rozumět. Nechápete to? Tak si vzpomeňte, jaké to bylo, když jste se naposledy setkali například s obsluhou, která byla tak trochu na jiné vlně než vy. Na vstupních dveřích k Šimečkovým domů visí fotka Jiřího Drahoše. Ve společenské místnosti najdete časopisy s jasným názorem, už kvůli tomu názvu jsem se musela začíst do knihy Všem sráčům navzdory, která přináší hodně silné svědectví ze Sarajeva devadesátých let. 


K tomu si tady sami natočíte pivo, žízeň zaženete i jablečným moštem nebo ochutnáte slivovici, a k ní nejrůznější klobásky. Útratu si sami zapíšete křídou na trám, protože tady je vše založené na důvěře. Tahle malá velká gesta já prostě miluju, takže mě si Šimečkovi získali stoprocentně.

No a co tu dělat? Ráno jsem si šla zaběhat do zámeckého parku, který je pár kroků od apartmánů. Procházka po okolních rozlehlých loukách nepotřebuje žádný speciální cíl. Na výlet jeďte na Šumavu, do Boletic nebo Krumlova, anebo si za chalupou zahrajte ping pong.


Co byste ještě měli vědět


  • místní wellness nabízí koupele, masáže a finskou saunu
  • k dispozici jsou tři apartmány, lesní chata je dočasně uzavřena
  • apartmány mají čtyři postele a jednu přistýlku
  • wifi je sice k dispozici, ale moc nefunguje
  • přijet sem můžete i na pracovní pobyt se svým týmem (maximálně 15 lidí)
Autor: Zdenka Tomis