04/10/2019

Nejkouzelnější místa 2019

Ve čtvrtek 3. října se odehrála v naší domovské základně, v krásných industriálních prostorech karlínské Kotelny již druhá party k příležitosti vyhlášení nejkrásnějších míst České a letos i nově Slovenské republiky a také k oslavě takového našeho menšího jubilea. Amazing Places je letos krásných PĚT LET. Po loňském povedeném ročníku si troufáme mluvit za všechny zúčastněné, že akce se vydařila přinejmenším stejně dobře jako loni.

Více než 400 hostů, které tvořili převážně majitelé kouzelných míst, ale také lidé z médií, kolegové a přátelé, se začali na místo sjíždět již po šesté hodině a večer odstartovala pár minut po sedmé mluvená audio nahrávka, kterou si pro nás připravili lidé z Brna jako upoutávku na Amazing Places. Poté si převzal slovo všem známý Petr Kotík, zakladatel Amazing Places. Zprvu lehce roztřepaným hlasem přivítal všechny hosty a po pár větách se rozmluvil natolik, že ho kolegyně Hanka nemohla dostat z pódia. Hovořil především o jeho začátcích, kdy v říjnu přesně před pěti lety pustil do světa první post na Facebooku o Café Fara, která je dnes již takovou naší stálicí a současně jedním z nejoblíbenějších míst fanoušků. Petrovi jakožto milovníkovi cestování, krásných míst a zajímavých lidí u nás chyběla nějaká platforma, kde by člověk našel ta nejhezčí místa pohromadě. Pomalu zjišťoval, kolik míst v naší republice je, která by stála za zmínku, ale bohužel o nich nikdo neví. Rozhodl se proto vytvořit projekt, kde lidé najdou takové hotýlky, penziony nebo třeba chaloupky. Projekt, kterému budou moct věřit a vždy se na něj s důvěrou obrátit. Obul se do toho a jak sami vidíte, Amazing Places skvěle funguje. A to by nešlo bez vás, našich fanoušků. Děkujeme!

Po zbytek večera se slova chopila naše kolegyně Hanka a rozdávala úsměvy na všechny strany. Akce se sice konala v Praze, my ale hosty na chvíli zavedli na druhý konec republiky a večer se nesl v duchu Brno v Praze. „Skvadra“ jedoucí na akci šalinou vystoupila na stanici Brno – Dolní nádraží, odkud se dostali do hlavních prostor s názvem Štatl, kde brněnské bary chystaly širokou nabídku drinků. V prvním a druhém patře – kanceláři Amazing Places -trefně pojmenované po Špilasu, vznikl relaxační prostor s křesílky, aby si hosté mohli odpočinout od ruchu, který se konal v hlavních prostorech.

Představili jsme také novinky chystané v příštím roce. Zatím nebudeme nic prozrazovat, ale máte se na co těšit. Bude to velké! Během večera vystoupil s několika skladbami miláček celého publika Kapitán Demo a roztančil, a především rozezpíval tak celou Kotelnu. Ještě několik hodin poté na sebe lidé volali „zlatíčka“.

Hlavním bodem večera bylo ocenění nejkouzelnějších míst roku 2019. A kdo určil, jaká místa vyhrají? Přeci celý tým Amazing Places. S dovolením jsme na sebe vzali tento nelehký úkol, ale přeci jen jsme všechna místa osobně navštívili a pro vás osobně ozkoušeli. Nejraději bychom samozřejmě ocenili všechny naše partnery, ale tolik prostoru jsme bohužel neměli. Vybrali jsme proto z každé kategorie, které můžete najít na našich stránkách, tři místa, která máme nejraději, cítíme se na nich jako doma a majitelé se o hosty starají zkrátka jak o vlastní. Každé místo si nás získalo něčím jiným, ale všechny mají jedno společné. JSOU ZKRÁTKA KOUZELNÁ.

A která místa jsme tedy vybrali?


UPPER CLASS

BOUTIQUE HOTELY

HOTELY

APARTMÁNY

MALÉ PENZIONY

PENZIONY

KOUZELNÉ CHALOUPKY

KOUZELNÉ ROUBENKY

SPA a WELLNESS

GLAMPING

RESTAURACE

MALEBNÁ MÍSTA NA SLOVENSKU

NEJKRÁSNĚJŠÍ PRÁZDNINOVÝ RESORT

DESIGN & ARCHITEKTURA


NOVINKA ROKU 2019

VÍTĚZ FANOUŠKŮ FACEBOOKU & INSTAGRAMU

A je to tady! Absolutní vítěz, na kterého všichni z vás čekali. Teď už vám asi došlo, proč jsme si jako tématiku večera vybrali Brno. Ano, vítězem za rok 2019 se stal Anybody hotel. Unikátní počin týmu kolem Adama Vodičky je zkrátka jedinečný, originální a celý náš tým si získal již při prvních krůčcích po hotelu. Pojďte si s námi a s Anybody zahrát takovou malou hru a na chvíli se stát agentem 007, okouzlující Audrey Hepburn nebo se nechte spoutat jako ve filmu FASTER, PUSSYCAT! KILL! KILL!

ABSOLUTNÍ VÍTĚZ

A pokud jste dočetli až sem, našli jste ukrytý malý dárek, který jsme si pro vás společně s Anybody připravili. Klikněte sem a dozvíte se, jaký. 

V neposlední řadě musíme také poděkovat partnerům, bez kterých by to nešlo - za skvělé drinky a atmosféru děkujeme Lidem z baru & značkám z portfolia Remy Cointreau. O venkovní prostory a výtečné jídlo z grilu se postaral OFYR a Event Selection. Prvotřídní vína poskytlo Vinařství Skoupil a Proqin, kávu a čaje hosté mohli ochutnat od Illy a vodu od Römerquelle. Originální nábytek nám dodala společnost Donate, venku se dala omrknout vířivka od EuroWellness, elektrokola od Kolovny a měli jsme také zapůjčenou skvělou telefonní budku do kanceláře od Silent Lab. Jedinečné okamžiky pak zachytil Smybox a Printka vám je hned vytiskla. Závěrem chceme poděkovat týdeníku Euro a fotografovi Jiřímu Lízlerovi, se kterými jsme přílohu připravovali.


Autor: Bety / Amazing Places