31/08/2016

Krčínův Dům: Místo, kde žil nejvýznamnější český rybníkář

V Krčínově Domě se vrátíte zpět v čase. Historický charakter domu z 14. století byl ponechán a budova byla citlivě zrekonstruována do posledního detailu. Nádech minulosti doplnil starožitný nábytek, sochy a obrazy, které sbírá pan majitel už desítky let. Jak říká ředitel hotelu Petr Zemek: "Šlo nám hlavně o to, aby host, kterému se zalíbí historie, architektura a atmosféra města, nemusel odejít do moderní nic neříkající budovy. Naším cílem bylo, aby pohádka krumlovského pobytu pokračovala i v pokoji."

"U hotelu se nachází restaurace Jakub, která je poctou významnému jihočeskému rybníkáři Jakubovi Krčínovi z Jelčan," představuje pan ředitel restauraci, kde se podávají nejen rybí delikatesy. 

"Míří k nám hosté, kteří mají kladný vztah ke gastronomii, chtějí si dopřát a jsou ochotní za to i zaplatit. Nejsou to tedy baťůžkáři, kteří si dávají smažák nebo řízky. Nehrajeme si tady na kvantitu, ale rádi si na toho „dobrýho“ klienta počkáme," popisuje své hosty pan Zemek.

Místní obsluha je velmi milá. Na návštěvu jsme přišli těsně po snídani. Celý úklid byl ještě před nimi, ale obě paní nám s radostí pózovaly před objektivem.

 

Pro Amazing Places, Duong Jirásková Nguyen