09/05/2017

Kam bez chlapa


Dámy, ruku na srdce, kdo by občas neuvítal pár dní bez chlapa a povinností všedních dní. V tomto článku jsme vám připravili ta nejlepší místa pro chvíle strávené s kamarádkami, ať už v přírodě nebo ve městě. Užijete si plno zábavy a budete mít dostatek času na řešení “holčičích věcí”.Relaxovat v přírodě

Stýská se vám ve stereotypu běžných dní po přírodě? Jako obyvatelé Prahy tento pocit známe! Pokud hledáte útěk z města, toužíte po voňavém lese, klidném místě, během kterého si stihnete povyprávět všechny události minulých měsíců, doporučujeme návštěvu Penzionu Krakovice nedaleko Českého Krumlova nebo Lichtenštejnské stodoly u Olomouce. 


Penzion Krakovice

PŘÍRODA, UMĚNÍ A HISTORIE


Ideální místo, kde si můžete sednout se sklenkou vína na pavlač a hodiny debatovat o všem možném. Krakovice vám poskytnou samotu, lesy, potok za zády. Výlet si můžete udělat například do nedalekého Českého Krumlova nebo na Lipno a jeho okolí.

 


Lichtenštejnská stodola

Schválně, kdy jste byli naposledy na houbách? Nejenom, že tu zavzpomínáte na dětství, ale můžete se tu hodiny procházet v lese. Sbírat zde lesní jahůdky, později borůvky, vyjet si na kole nebo se jen tak projít k nedaleké koňské ohradě. Paní majitelka s milým úsměvem přilepší k dobré náladě vlastní domácí marmeládou, sirupem, zavařeninou či čerstvě napečenými buchtami. 


Jóga v Resortu sv. Kateřiny

V přírodě ještě zůstaneme, ale tentokrát nabídneme oázu, kde můžete společně s kamarádkami meditovat během jógových asán. V Resortu sv. Kateřina totiž můžete udělat i něco pro své zdraví. Zpomalte! Odložte notebook, vypněte mobil. Zdravé jídlo, čistý vzduch a hodně pohybu vám ubere na váze, zvýší energii a přidá radost do života.


Wellness ve Wellnessroubence

Je libo šampaňské ve vířivce? S partou kamarádek můžete vyrazit na báječný odpočinek do Wellnessroubenky. V této stylové chaloupce na vás čeká dostatek soukromí, wellness se saunou, vířivkou, venkovním koupacím sudem a v neposlední řadě spousta zábavy.


Lázeňské Poděbrady v Mamma's Boutique Hotel

Na lázeňské kolonádě přímo v srdci Poděbrad vás okouzlí svou elegancí, designem a smyslem pro detail nově otevřený Mamma’s Boutique Hotel. S kamarádkami můžete užívat lázeňské pohody, zajít si na masáž, projet se na kolečkových bruslích a večer zakončit například výbornou večeří v restauraci La MAMMA Cucina.


Knížecí cesta u Lipna

Úžasná příroda Šumavy, Lipno, stylové apartmány a přírodní wellness. Lipno nabízí spoustu aktivit, proto třeba přibalte in-line brusle nebo kolo a jako odměnu si večer můžete dopřát o pár skleniček navíc :-). 


Tour de bar v Českém Krumlově:

Hotel LatránCastle View ApartmentsAlt Straninger

Párty? Navrhněte kamarádkám vyrazit do víru pitoreskního Českého Krumlova! Můžete vyzkoušet třeba netradiční Apotheka Cafe Bar nebo BarBar. Zajít tančit si můžete například do City Lounge. Navíc do hotelu Latrán, Castle Viewu apartmánů nebo do Alt Straningeru to budete mít jen pár metrů a to po mejdanu určitě uvítáte! Ráno posnídejte v Bistru Kolektiv nebo si dejte úžasnou palačinku v MLS Creperii. Krumlovu věnujte určitě i procházku po historickém centru a zámecké zahradě.


Na golf: Wellness hotel & golf resort Cihelny

Pokud jste parta nadšených golfistek, doporučujeme si vybrat zrekonstruovaný a nedávno nově otevřený Wellness hotel & golf resort Cihelny nedaleko Karlových Varů. Po golfu tu na vás bude čekat hýčkání v luxusním wellness a pokud vám zbydou síly, můžete si udělat výlet na kolonádu. Jestli golf nehrajete a chcete spíš lenošit, vůbec nevadí, v Cihelnách se budou cítit dobře úplně všichni.  


Gastronomie: Nebespán

Pro milovnice dobré gastronomie máme jeden aktuální tip na netradiční víkend 12. - 14. 5. 2017. V Nebespán boutique hotel s novými apartmány se koná seminář: Jedlé kvítí na vašem talíři. Dozvíte se, jaké divoké květiny a byliny můžete v přírodě s úspěchem nasbírat a sníst. Součástí je i pětichodové degustační menu s jedlým kvítím, které připravuje místní francouzský kuchař. 


Za vínem: Vinařství Václav

Často slýcháváme oblíbenou, převážně pánskou hlášku: „Víno, krásné ženy a zpěv“. Parádní dámskou jízdu si užijete nedaleko Humpolce, na jižní Moravě. Výhodou je věčně trvající tma ve sklípku, takže vlastně ani nevíte, jestli je ráno nebo večer. Na Moravě u dobrého vínka není přeci kam spěchat :-). Přespat tu můžete v moderně vybavených nových apartmánech, jejichž součástí je i kouzelný degustační sklep.